Hayata dair nacizane tavsiyelerim...

Hayatta hiç bir şeyi "yapmış olmak için yapmayın" , bir amacı olsun, sana ya da bir başkasına değer katsın. İnanarak yapıyorsan yaptığın işleri zaten mutlaka değer katacaktır sana hiç süphen olmasın. 
Bir hayalin olsun yarın için, ama yarın yarın olmasın belki 3 ay ya da 5 sene kimbilir? Bu uğurda çok bedel ödeyebilirsin, umursama sakın, gül geç çoğu zaman.  Etrafında bu hayali öldürmek isteyenler de olacaktır muhakkak,  kulak asma, anlatmaya çalışma. Çünkü karşı tarafta bir anlam bulmayacaktır çoğu zaman.
Egolarının farkında ol ama esiri olma sakın, bırak takılsınlar kendi hallerinde.  Keşke terkedebilsen onları ama biliyorum mümkün değil, ama farkında olmak ile başlıyor herşey emin ol bundan.  Kim ne derse desin bu dünya senin etrafında dönüyor, şu anda durduğun yer tam da dünyanın merkezi. 
Gülümse, çünkü sen gülünce dünya da seninle birlikte gülecek. Başına ne kadar kötü şey gelirse gelsin, gülümseyerek karşıla, çünkü bugün ne kadar üzülürsen üzül, 1 yıl sonra zaten güleceksin bu hallere o yüzden neden bugünden başlamıyorsun. 
Hiç bir şey için acele etme, dünyanın işi bitmedi bugüne kadar bitmeyecekte nasıl olsa. Su yolunu bulur , işler yetişir. Tüm telaşının kazandırdığı 3 günlük vakit olsa ne olur o 3 günü yaşayamadıktan sonra.
Ölümden kork mutlaka , sağlıklı yaşa, sağlıklı yaşlan, bir listen olsun ölmeden önce yapmak istediklerinle dolu. Bir yerinden başla , ne yapsan kar kalsın yanına. Hayat bizi hergün birbirimizden farksız yapmaya uğraşsa da , sen kafa tut, hakemin son düdüğü çalana kadar ne geliyorsa elinden yapmaya çalış,  daha maç bitmedi çünkü.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !