Aşkın mevsimi...

           Bahar geliyor, çok yakın. Etrafta tatlı bir telaş var. Güneş daha çok ısıtıyor artık, sabahları hala serin ama. Çok üşüdük bu sene , kapattık evimizin kapısını penceresini sıkı sıkı. Kimselere gitmek istemedik kimseler gelsin istemedik. Kendimizi dinledik belki de. Gri havalar gibi karardı içimiz. Arada bir yalancı güneş çıktıysa da ısıtamadı yüreğimizi. Şimdi her sabah daha mavi gökyüzü, daha geç batıyor güneş. Geceleri üşüsekte aslında biliyoruz ki yarın daha güzel daha sıcak olacak herşey.

         İşte tam da bu yüzdendir aşkın mevsiminin bahar oluşu. Çok uzun zaman beklediniz aslında o güneşi kapatıp kalbinizi her şeye. Yalancı güneşler olsa bile kandıramadı sizi değil mi? Bir tomurcuk gibi hazırladınız kendinizi doğru ışığa ve suya. Kendi kendinizi beslediniz önce ki, şimdi aşkınızı besleyebilesiniz diye. Artık oldunuz siz, şimdi tam zamanı. Sakın bana nerede diye sormayın şimdi, aslında aşk her yerde.

      Çok şey beklemeyin sakın , uzun yada kısa  da sürmeyebilir sanıldığının aksine. Bu bahar kadar sürebilir ya da en son gördüğünüz bahara kadar da. Bir saniyelik bir tebessüme de aşık olabilirsiniz, belki de bir daha hiç görmeyeceğiniz. Aşk tuhaf bir şey, sizin orada olduğunuzu hiç bir zaman farketmeyen okulun en güzel kızına da, aşık olabilirsiniz. O yüzden  karşılığı olup olmaması da hiç ilgilendirmesin sizi lütfen. Siz aşık olma halinizi sevin önce, eğer aşkınız anlam bulmuyorsa karşı tarafta bu onun problemi. Siz anlara aşık olun yeter, aşık olma anlarınıza. Bu konuda şıpsevdi olabilirsiniz istediğiniz kadar. Sabah uyanınca başlayın aşık olmaya, sizi gülümseten ne varsa aşık olun gitsin o gün. Bahar ya, aşk zamanı şimdi. Ama siz isterseniz hep bahar hep yaz olur her yer her an. Siz bir kere aşık olmaya başlayın yeter. Ama aşka yakalanmak istiyorsanız aşka inanacaksınız önce. Aşktan korkupta aşık olanı tanımadım hiç ben.

     Aşık olduğunuzda da kimseye anlatma çalışmayın aşkınızı olur mu? Aşk, kimseye anlatılmayacak kadar özel hikayelerdir çünkü.

     

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !